HOFFMAN
firma
remontowo-budowlana
                                         
hoffman.waw.pl
     
WNĘTRZA   MIESZKALNE   I   UŻYTKOWE
budowa,   remonty,   modernizacja
         Hot line: 0-602 380 685
Malowanie ścian i sufitów, gładź gipsowa, tapetowanie
strona główna
Wyszczególnienie robót Ceny netto
                              
Malowanie ścian i sufitów (ceny netto bez materiałów)
Malowanie dwukrotne farbami do wnętrz 12,00 zł/m²
Gruntowanie przed malowaniem 3,00 zł/m²
Malowanie białą farbą gruntową 6,00 zł/m²
Malowanie grzejników żeberkowych 5,00 zł/żeberko
Skrobanie farb klejowych lub tapety z myciem 5,00 zł/m²
Malowanie drzwi 40,00 zł/m²
Malowanie okien 60,00 zł/m²
Gładż gipsowa (ceny netto bez materiałów)
Wykonanie gładzi gipsowej na równym tynku 15,00 zł/m²
Wykonanie szpachlowania dodatkowego na nierównym tynku 2,00 - 5,00 zł/m²
Tapetowanie (ceny netto bez materiałów)
Tapetowanie ścian 12,00 zł/m²
Przyklejanie bordy, paska ozdobnego 4,00 zł/mb
Tapetowanie sufitów 16,00 zł/m²
 
     Do malowania ścian i sufitów używa się powszechnie farb dyspersyjnych zwanych również emulsyjnymi. Podstawowym składnikiem farb dyspersyjnych są żywice akrylowe, winylowe lub lateksowe. To one decydują o cechach użytkowych farby i w odniesieniu do nich stosuje się odpowiednio nazwy: farba akrylowa, winylowa czy lateksowa.
     Dobra farba to taka, która przez wiele lat od malowania wyglądać będzie jak tuż po malowaniu. Oznacza to, że jej kolor i wygląd powierzchni będą niezmienione. Cechy te nie zależą od rodzaju farby, tylko od jakości i ilości substancji bazowej oraz od odpowiedniego doboru i proporcji składników. Farba nie powinna pękać, odpadać, blaknąć ani się przebarwiać. W przypadku farb dyspersyjnych odporność powłoki zależy od zawartości żywicy. Im jest jej więcej, tym powierzchnia farby jest mocniejsza i jednocześnie bardziej błyszcząca. Wszystkie wymienione czynniki wpływają również na cenę farby.
     Coraz częściej zamiast gładkich, białych ścian wolimy kolorowe. Nie tylko zdobią nasze mieszkanie, ale pozwalają też wyeksponować to, co jest w nim najlepsze i ukryć wady. Dzięki odpowiedniemu dobraniu kolorów możemy optycznie zmienić nie najlepsze proporcje wnętrza. Czołowi producenci stosują system Tinting, który umożliwia uzyskanie ponad 2000 kolorów na indywidualne zamówienie. Komputerowe dozowanie pigmentów gwarantuje powtarzalność kolorów, co jest szczególnie ważne, gdy podczas malowania zabraknie farby. Proces barwienia odbywa się w standardach NCS i RAL.
     Najlepszy efekt, szczególnie przy malowaniu farbami kolorowymi, uzyskuje się na ścianach idealnie gładkich. Z tego powodu wielu naszych klientów decyduje sie na wykonanie gładzi gipsowej. Operacja ta polega na nałożeniu na ściany i sufity 2 - 3 cienkich warstw specjalnej masy szpachlowej a następnie zeszlifowanie jej drobnym papierem ściernym. W przypadku większych nierówności występujących na tynkach konieczne jest dodatkowe szpachlowanie ścian przed naciągnięciem gładzi gipsowej.
Firmy współpracujace
 
Farby:
Sigma
Canada House
Dulux
Dekoral
Bondex
Beckers
 
 
 
 
 

Copyright: HMS-Hoffman Marketing Serwis